17. čtení, 14. 6. 2017

Zuzana Pospíšilová: Kouzelná třída, příběh pokračuje

Pokračování bestselleru je tady! Všichni začínající čtenáři se opět mohou setkat s třídou polepšených rošťáků a zažít neuvěřitelný školní rok plný kouzel a nečekaných překvapení. Objeví se znovu také víla Jasmína?

16. čtení, 7. 5. 2017

 
Dnes nás navštíví pan Jan Neubert, dobřichovický fotograf, grafik a muž se zájmem o veškeré dění v našem městečku, který nám bude 
vyprávět a číst.
 

Zuzana Pospíšilová: Kouzelná třída

 

Hodný starý pan učitel už na děti nestačí. Potřeboval by do důchodu, ale nechce odejít, dokud nenajde vhodného nástupce. Někoho, kdo by měl děti opravdu rád. Když o tom bude v kabinetě přemýšlet, zaklepe na dveře velmi milá mladá dáma, která se uchází o místo učitelky. Pan učitel jí třídu předá a ona třídu rošťáků promění v nejhodnější a nejchytřejší děti na celé škole. Bude na to mít kouzelné metody... Knížka Kouzelná třída vás zavede do světa na pomezí mezi fantazií a realitou, do školního prostředí, které je blízké zejména dětem na počátku školní docházky.

15. čtení, 31. 5. 2017

 

Den otevřených dveří

ve Čtenářském klubu 

 

 

Vážení rodiče, učitelé, hosté i žáci,

srdečně Vás zveme na příjemné chvilky spojené se čtením v našem čtenářském klubu.

Přijďte si s námi číst, povídat, poslouchat, dozvědět něco nového o knížkách a dát si limonádu dne 31. 5. 2016 od 13, 30 do 15 hodin, v budově 1. stupně ZŠ Dobřichovice, ve třídě S.

Oblíbenou knihu s sebou!

 

 

14. čtení, 24. 5. 2017

Petr Sís: Šťastný skřítek

 

Štastný skřítek je první dětskou knihou, kterou ilustroval brněnský rodák a mezinárodně oceňovaný výtvarník Petr Sís po svém odchodu do exilu. Vypravuje příběh o skřítkovi, který má něco, co ostatní skřítkové nemají: překrásný hlas a dar zpívat a vymýšlet nové písničky. Kromě toho má spoustu dobrých přátel a vůbec všechno, co potřebuje k životu. Je šťastný. Když potom ale uvidí zlatý prsten,něco se stane. Hádejte co!

 

13. čtení, 17. 5. 2017

Daniela Krolupperová: Policejní křeček

Pes ve službách zákona dnes nikoho nepřekvapí. Ale policejní křeček?
A opravdu jeden takový existuje.Jmenuje se Bruno a žije v teráriu druháka Jirky.
Když se ukáže, že křeček mluví, Jirka zájásá, protože takového kamaráda nikdo druhý nemá. Zvídavý křeček se naučí číst a psát a zatouží poznat svět za zavřenými dveřmi domu. Jednoho dne se Bruno skutečně dostane ven a přihodí se něco neuvěřitelného. Z drobného hlodavce se stane postrach zlodějů v širokém okolí.

12. čtení, 10. 5. 2017 

Jostein Gaarder: Anton a Jonatán a František Hrubín: Kráska a zvíře

          
 
 
Anton a Jonatán jsou nejlepší kamarádi. Jezdí spolu po městě, vydají se na Měsíc i na mořské dno. Jsou pořád spolu.
Jednoho dne se však něco stane.
 
 
Kráska a Zvíře ve známém příběhu řeší situaci trochu jinak, než ve filmovém zpracování. Toto čtení je přípravou na Dobřichovické hudební jaro.
 

11. čtení, 3. 5. 2017 

Jarmila Marešová: Kdo bydlí ve starém dubu

 
Ve starém dubu se žije dobře - po sousedsku. To díky veverce tu vládne pohoda. Se všemi si stihne popovídat, všech se poptá na zdraví, rozhádané sousedy usmíří a pohlídá malé králíčky.
Nevěříte?
zeptejte se myšky.

10. čtení, 26. 4. 2017

Arnold Lobel: Kvak a Žbluňk jsou kamarádi, Kvak a Žbluňk od jara do zimy

Úsměvné a hřejivé vyprávění o dvou kamarádech, zeleném žabákovi Kvakovi a hnědém ropušákovi Žbluňkovi potěšilo čtenáře nejen v zemi svého vzniku, ale i u nás (včetně dalších pokračování). Kdo by si tedy znovu rád nepřečetl o drobných příhodách a patáliích, které potkaly oba přátelé, když se na jaře probudili ze zimního spánku. Třeba právě o tom, jak hledali ztracený knoflík, jak se koupali v řece, jak pěstovali květiny či jak statečně utíkali před draky a obry. Prolínání fantazie s realitou umocňuje kouzlo této milé knížky, která je přímo stvořená pro začínající čtenáře. 

9. čtení, 29. 3. 2017

Čtyřlístek

Jaroslav Němeček, Ljuba Štíplová

a Noc s Andersenem

Čtyřlístek je jeden z nejznámějších a nejdéle česky vycházejících komiksů, mezi českými dětmi se podle průzkumu v roce 2014 jedná o komiks nejoblíbenější. Komiks vychází od roku 1966 a jeho ilustrátorem a prvním autorem je Jaroslav Němeček, (narozen 1944), většinu scénářů v prvních desetiletích psala Ljuba Štíplová (narozena 1930 a zemřela 2009), v současnosti je tvoří několik autorů, kteří se v psaní jednotlivých epizod střídají.

 

8. čtení, 28. 3. 2017

České pohádky

Karel Jaromír Erben

Pohádky:

Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Dvojčata, Otesánek, Obuchu, hýbej se, Rozum a štěstí.

Kniha přibližuje moderním, svižným a vysoce estetickým způsobem bohatost českých lidových pohádek. Jemný, srozumitelný, poetický styl Lucie Lomové, renomované ilustrátorky a autorky komiksů pro děti i dospělé zaručuje, že tyto pohádky úspěšně představí českou pohádkovou tradici.

 

7. čtení, 15. 3. 2017

Kočičiny kocourka Damiána

Václav Čtvrtek

 

Prožijte spoustu báječných kočičích dobrodružství s kocourkem Damiánem, kterého znáte z televizních večerníčků! Knížka Václava Čtvrtka obsahuje příběhy oblíbeného kocourka Damiána a jeho kočičích přátel - bitevní kočky Pitipačky, pyšné kočky Terezy, hračkočkové kočky Jepiny a dalších kočičích kamarádů.

 

6. čtení, 8. 3. 2017

F jako Fík

Ivona Březinová

Kdo je Fík? A proč se tak jmenuje?

To prvňák Kája pochopil, až když přišel s kamarády k paní Novákové na návštěvu. Kája jí totiž pomáhá venčit - ovšem ne psa, ale tři želvičky!

A Novákovic mají nový přírůstek do domácnosti. A je to drak!

Děti se ho ze začátku trochu bojí, brzy se však s drakem, z kterého se nakonec vyklube leguán, spřátelí.

Avšak jednoho dne leguán zmizí. Záchranná akce může začít!

5. čtení, 1. 3. 2017

O modrém kocourkovi 

Zdeněk Miler

 

V půvabném příběhu o holčičce Zuzance a malém čínském koťátku se dočteme, jestli mohou být některé kočky modré, a také o tom, že kočkám na barvě kamarádů nezáleží. Naučíme se od nich, že nových a neznámých věcí se nemusíme bát a naopak se můžeme mnoho nového naučit. Krásné ilustrace Zdeňka Milera, autora známého krtečka, se jistě budou líbit všem našim malým čtenářům a věřím, že se knížka stane jejich oblíbenou.

 

Děkujeme Kristýnčině mamince, že nám knihu darovala!

 

(A opravdu oba exempláře této knihy si dnes děti vypůjčily na domácí čtení. :-))

   

4. čtení 22. 2. 2017

S kocourem Vavřincem od jara do zimy

Dagmar Lhotáková

 
Výsledek obrázku pro s kocourem vavřincem od jara do zimy

 

Společně si představíme čtveřici kamarádů a jejich společné veselé i dobrodružné příhody. Některé si také zahrajeme s papírovými loutkami a komiksy si ukážeme i v dalších knihách, které byly o této vtipné čtveřici napsány.

 

3. čtení 8. 2. 2017

Dagmar Šottnerová: Zima

 

Výsledek obrázku pro dagmar šottnerová zima

Kniha Zima je součástí řady knih o lidových tradicích v naší zemi.

Vysvětluje  pozadí jednotlivých svátků, jejich časové zařazení, popis daného období, pověry, legendy, pranostiky, lidové zvyky, tradice a jejich původ.

Na našem čtenářském klubu jsme si četli o Masopustu.

2. čtení 1. 2. 2017 

Václav Čtvrtek: Vodník Čepeček

 

 Vodník Čepeček, který si hospodaří spokojeně ve svém rybníce, učí kapříky mlčet, pěstuje lekníny a ladí si každý večer housličky, aby mohl hrát rusalkám k tanci bude dalším naším kamarádem na čtenářském klubu. Naučíme se od něj vycházet přátelsky s dobrými a nesouhlasit se zlými lidmi.

    Pohádky o vodníku Čepečkovi jsou známé z televizních večerníčků o to nám bude knížka, plná veselých obrázků a příběhů, bližší.

1. čtení 25. 1. 2017

 

Nanou Mymi Doinetová

Pojďte s námi za králíčky

 
 

Tahle roztomilá zvířátka mají všichni rádi.

Ale mrňaví králíčí neposedové mají občas z něčeho těžkou hlavu. Jeden má strach, co řeknou kamarádi na jeho nové brýle, druhý se bojí kopnout do míče, třetímu nějak narostlo bříško a čtvrtý je tak líny, že se mu nechce ani vstát z postele. Přečteme si, jak se Venda, Ríša, Míša a Zdenda s těmito starostmi dokázali vypořádat!